MediSky_26.02.2020_Karta przedpłacona dla ubezpieczonych  nowe rozwiązanie MediSky International na

Karta przedpłacona dla ubezpieczonych – nowe rozwiązanie MediSky International na rynku ubezpieczeń zdrowotnych.

 

MediSky International wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich klientów: przedpłaconą kartę umożliwiającą realizacje płatności za leczenie bez angażowania środków ubezpieczonego. To rozwiązanie to kolejny, obok ochrony międzynarodowej i leczenia szpitalnego, wyróżnik oferty ubezpieczyciela.

Prezentowane dziś rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Realizując proces wdrażania kart mieliśmy na uwadze przede wszystkim ich wygodę. Dzięki karcie pacjenci nie będą zmuszeni do używania własnych środków  na żadnym z etapów. Jak wiadomo, koszty opieki medycznej mogą być dotkliwe. Według GUS-u, zaledwie w ciągu roku ceny towarów i usług związanych ze zdrowiem, w tym wizyt prywatnych, poszły w górę średnio o 3,9 proc. – komentuje Arkadiusz Piątek z MediSky International.

W ramach ubezpieczenia można korzystać z usług dowolnie wybranych specjalistów w Polsce i Europie, zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Karta jest aktywowana przez ubezpieczyciela w dniu wizyty. Transakcje z pomocą nowego środka płatniczego można realizować we wszystkich placówkach, wyposażonych w terminale.

Klienci MediSky International dzięki wprowadzeniu kart przepłaconych mogą uniknąć problemu „zamrożenia” środków. Zdarza się, że zwrot kosztów leczenia następuje dopiero po przedstawieniu ubezpieczycielowi odpowiednich dokumentów, co sprawa, że dana kwota, przynajmniej na jakiś czas jest niedostępna dla pacjenta. Konieczność przeznaczenia niejednokrotnie dużych środków i możliwość ich odzyskania dopiero po określonym czasie może skutecznie utrudnić i tak skomplikowaną już sytuację osób zmagających się z problemami zdrowotnymi.

Polacy musza leczyć się prywatnie

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że ponad połowa Polaków mimo regularnego opłacania składek zdrowotnych ponosi dodatkowe koszty leczenia. Tylko co trzeci obywatel leczy się wyłącznie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Średnie ceny jednorazowej porady zazwyczaj znajdują się w przedziale od 80 do nawet 200 zł. Na wyższe wydatki muszą przygotować się pacjenci korzystający z usług specjalistów, na których zapotrzebowanie w kraju jest największe. Mowa tu o m.in. neurologach, ginekologach, urologach czy endokrynologach.

Nie dziwi zatem rosnąca popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, w ramach których ubezpieczeni mogą korzystać z usług oferowanych w ramach prywatnej opieki zdrowotnej. Dołączenie do naszej oferty kart przedpłaconych, za pomocą których można zrealizować płatność za wizytę w dowolnej placówce w znacznym stopniu usprawni cały proces i w znaczącym stopniu wpłynie na komfort korzystania z polisy – dodaje Arkadiusz Piątek z MediSky International.