Axpo rozszerza działalność na Azję

  • Axpo otworzyło swój oddział w Singapurze, wchodząc tym samym po raz pierwszy na rynek azjatycki.
  • Działalność w Azji będzie opierała się przede wszystkim na handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG).
  • Wraz z otwarciem nowego biura w Singapurze, Axpo będzie działać już w 30 krajach i na 40 rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Axpo, szwajcarski producent energii odnawialnej działający także na polskim rynku energii, otworzył biuro w Singapurze, aby rozszerzyć swoją działalność handlową na rosnącym azjatyckim rynku skroplonego gazu ziemnego (LNG). Jest to pierwszy oddział firmy na tym kontynencie.

Biuro Axpo w Singapurze skoncentruje się na handlu i dostarczaniu szeregu rozwiązań energetycznych, w tym zaopatrzeniu w energię, optymalizacji portfela i zarządzaniu ryzykiem.

Obecność na trzecim kontynencie

Otwarcie oddziału Axpo w Singapurze nastąpiło 1 grudnia 2020 r. Stanowisko Dyrektora Zarządzającego objęła Sophie Ducoloner. Jej pierwszym zadaniem będzie zatrudnienie zespołu doświadczonych profesjonalistów z branży, utworzenie nowego oddziału oraz rozwój działań wspierających szerszą strategię i ambicje regionalne Axpo.

Wraz z otwarciem biura w Singapurze, Axpo będzie obecne już w 30 krajach i na 40 rynkach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i jednym z największych niezależnych odbiorców energii z OZE w Polsce. Zajmuje się również handlem energią, dostawą energii do każdej wielkości przedsiębiorstwa.

Źródło: Axpo Polska

Kontakt dla mediów