Axpo z nową platformą online.jpg

Axpo z nową platformą do zakupu zielonej energii dla firm

  • Axpo Polska uruchomiło platformę online dla mikro i małych przedsiębiorstw do zakupu zielonej energii.
  • Przedsiębiorca ma możliwość samodzielnego skonstruowania oferty, a także zrezygnowania z umowy w każdym momencie, bez ponoszenia kar finansowych.
  • Klient ma gwarancję pochodzenia wykorzystywanej przez niego energii z zielonego, odnawialnego źródła, a także otrzymuje pakiet z certyfikatem i materiałami promocyjnymi.

 - Uruchomienie platformy wybieram.axpo.com, za pomocą której klienci mogliby przejść cały proces zakupu zielonej energii online planowaliśmy od dawna. Pandemia tylko przyspieszyła niezbędne działania. Jest to strategiczny kierunek rozwoju naszej firmy. Udostępniamy przedsiębiorcom wygodne narzędzie, dzięki któremu są w stanie podpisać umowę w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie naszych Klientów, dlatego dajemy im pełną swobodę wyboru – mówi Katarzyna Bienias, Dyrektor sprzedaży do małych i średnich przedsiębiorstw w Axpo Polska.

Zielona energia w standardzie

Umowę można podpisać na czas nieokreślony z gwarancją ceny na okres 12, 24 lub 36 miesięcy. Klient może w każdej chwili zrezygnować z umowy, bez konieczności ponoszenia kar finansowych. Oferta skierowana jest do firm, które zużywają do 20 MWh energii rocznie i korzystają z taryfy C1x. Przedsiębiorca otrzymuje w 100% zieloną energię z gwarancją potwierdzoną certyfikatem oraz materiały promocyjne, dzięki którym będzie mógł pokazać swoim klientom, że dba o środowisko, wspiera walkę ze smogiem, jak i popiera rozwój źródeł odnawialnych.  

Zmiana sprzedawcy energii nigdy nie była prostsza

Klient samodzielnie dobiera parametry umowy. Wystarczy, że wpisze takie dane jak taryfa, wielkość zużycia, termin rozpoczęcia umowy i okres, na który chce mieć gwarancję ceny. Po dobraniu oferty przechodzi do wypełnienia formularza na podstawie którego system w kilka sekund przygotowuje umowę. Następnie, jeśli wszystko się zgadza, zatwierdza szablon dokumentu.

- Umowa i pełnomocnictwo w ciągu kilku minut trafiają do klienta na podany przez niego adres e-mail. Klient jednym kliknięciem akceptuje umowę. W ciągu 3 dni roboczych Axpo weryfikuje umowę i podpisaną już w sposób elektroniczny z obu stron, odsyła na adres e-mail klienta. Zmiana sprzedawcy energii i gazu jest bezpłatna, ale przede wszystkim bezpieczna – dodaje Katarzyna Bienias.

Kontakt dla mediów