Axpo Polska podpisuje długoterminową umowę na sprzedaż gazu ziemnego z firmą Wienerberger w Polsce

Axpo Polska podpisuje długoterminową umowę na sprzedaż gazu ziemnego z firmą Wienerberger w Polsce

Axpo rozszerza swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej: warszawski oddział podpisał długoterminowy kontrakt z Wienerberger Polska. Firma należy do grupy Wienerberger, będącej największym na świecie producentem cegieł. Zgodnie z umową, Axpo Polska będzie dostarczać gaz ziemny do polskich fabryk firmy.

Axpo Polska będzie długoterminowym sprzedawcą gazu ziemnego dla firmy Wienerberger. Podpisując umowę z Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., Axpo pozyskała kolejnego kluczowego klienta i umocniła swoją pozycję na polskim rynku gazu. Wienerberger Polska zyska natomiast na możliwości korzystania z bardzo elastycznego produktu: zgodnie z umową, ceny gazu ziemnego indeksowane są na rynkach zagranicznych o dużej płynności, co zapewnia korzystniejsze dla firmy rozwiązania.

Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska, skomentował: „Poza rozwijaniem działalności Axpo związanej z odbiorem energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, koncentrujemy się także na zwiększaniu naszego udziału na polskim rynku gazu ziemnego. Umowa podpisana z firmą Wienerberger jest dla nas ważnym kamieniem milowym i umacnia naszą zdolność do zapewniania dużym klientom przemysłowym dostosowanych i elastycznych rozwiązań w ramach długoterminowych umów ”.

Grupa Wienerberger jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą materiałów budowlanych oraz inteligentnych rozwiązań infrastrukturalnych. Jako największy na świecie producent cegieł, lider rynku glinianych dachówek w Europie i kostki brukowej w Europie Wschodniej, firma jest jednym z wiodących dostawców materiałów w Europie. 12 z ponad 200 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych jest w Polsce.

Bernard Płochowski, Country Procurement Manager Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., powiedział: „Zapewnienie stabilnych dostaw gazu ziemnego do naszych zakładów produkcyjnych w Polsce ma dla nas kluczowe znaczenie. W tym zakresie ważna jest umowa z Axpo Polska. Ponadto otwiera możliwość elastycznego kontraktowania gazu, która jest dla nas bardzo istotna. ”

Katri Evdokimova, Energy Buyer, Wienerberger Group, dodała: „W pełni zgadzam się z Bernardem. Gaz jest towarem niestabilnym, dlatego cenimy sobie bezpieczeństwo wynikające z możliwości zabezpieczenia go na wiele lat przed dostawą. Nieustannie poszukujemy sprawdzonych dostawców, liderów w branży, którzy są w stanie zaoferować nam rozwiązania szyte na miarę zgodnie z naszą strategią. Z niecierpliwością czekamy na zarządzanie i ulepszanie naszego portfela gazu w Polsce z pomocą Axpo ”.

Axpo obecne jest na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą korzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii i gazu w oparciu o strukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich 6 lat Axpo Polska rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tego typu firm w kraju.

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Kontakt dla mediów